REABILITACIJOS PROGRAMA PERSIRGUS COVID-19
Pokovidinis sindromas (COVID-19 ligos liekamieji požymiai) pasireiškia maždaug 10 % visų persirgusių pacientų. Tiesa, kiekvienas pacientas skundžiasi skirtingais simptomais, o padarinių sąrašas gali padidėti, jeigu pacientas persirgo sunkia ligos forma. Nepriklausomai nuo asmens amžiaus, persirgus COVID-19, gali ne tik sumažėti svoris ar fizinis pajėgumas, bet ir suprastėti miegas, dėmesio koncentracija, atmintis ir pažintiniai gebėjimai. Taip pat varginti kvėpavimo sunkumai, užsitęsęs kosulys ar dusulys, atsirasti žarnyno veiklos problemų ar pasireikšti apatiška psichologinė savijauta. Be to, ši liga gali paveikti judėjimo atramos aparato veiklą – atsiranda ilgalaikiai raumenų ir sąnarių skausmai, o daliai pacientų sutrinka kraujo krešėjimo funkcija – kraujagyslėse ima formuotis trombai. Dažniausiai liekamieji simptomai praeina per 1–3 mėnesius, tačiau būna atvejų, kai jie užsitęsia. Todėl jaučiantys užsitęsusius liekamuosius požymius neturėtų delsti kreiptis į gydytoją.
Norintiems susigrąžinti įprastą fizinę ir psichologinę sveikatą, ilgametę patirtį turinti „Altamedica“ reabilitacijos klinikų komanda, įvertinusi naujausias žinias apie viruso įtaką persirgusiems COVID-19 infekcija, sudarė specialią reabilitacijos programą.
Reabilitacijos programa persirgus COVID-19
Reabilitacijos programos tikslas – efektyvus žmogaus bendro fizinio ir emocinio pajėgumo atstatymas. Programą sudaro:
- Pirminė gydytojo reabilitologo konsultacija fizinės būklės įvertinimui. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas įvertina paciento sveikatos būklę ir kaip liekamieji reiškiniai trikdo jo kasdienybę ir socialinę adaptaciją.
- Psichologo konsultacija – 1 vnt. Kadangi ši liga paveikia ne tik fizinę, bet ir emocinę savijautą, pasitelkiama medicinos psichologo pagalba, kuri padeda lengviau priimti fizinius ligos padarinius ir sumažinti dėl to kylantį nerimą ar įtampą.
- Ergoterapija – 1 vnt. Ergoterapijos užsiėmimas skirtas padėti pacientams atgauti biosocialines funkcijas, kurios sugrąžintų pacientui gyvenimo kokybę ir padėtų grįžti įprastą gyvenimo ritmą, darbus ir laisvalaikį.
- Kineziterapija – 2 vnt. Kineziterapijos tikslas – aktyvinti kvėpavime dalyvaujančius raumenis, taikant skirtingas technikas (diafragminis kvėpavimas, gilus–lėtas kvėpavimas, krūtinės tūrio didinimo pratimai ar manualinė krūtinės ląstos mobilizacija). Užsiėmimų metu taip pat gerinama bendra fizinė būklė, didinama raumenų jėga, lavinama dinaminė pusiausvyra.
*Po intensyvios 5 d. d. reabilitacijos fizinį aktyvumą rekomenduojama tęsti 2–3 mėn. grupinėse treniruotėse su kineziterapeutu.
Kaina, € | |
Reabilitacijos programa persirgus COVID-19 | 85* |
*Prisirašiusiems prie Altamedica šeimos klinikos pacientams taikoma 10 % nuolaida.